• No products in the cart.
View Cart
Subtotal:

Novinky

Přilba Scott ARX vítězem d-testu

V nezávislém testu časopisu dTest zvítězila přilba SCOTT ARX v konkurenci více než 20 přileb. Přilba SCOTT ARX se umístila na prvním místě v nezávislém testu časopisu dTest – získala jako jediná plný počet 5 hvězd.

Nošení přilby při jízdě na kole není v České republice pro dospělé povinné, pouze pro děti do 18 let. Nicméně i na základě statistik o zranění cyklistů při nehodách lze nošení přilby důrazně doporučit. V posledních letech se lze na trhu nalézt neuvěřitelně široký výběr přileb, takže každý cyklistita si může bez problémů vybrat takovou přilbu, která bude pohodlná a dobře odvětraná.

Při výběru přilby je nutné znát obvod hlavy, podle kterého se určí vhodná velikost a pak už můžete vybírat podle svého vkusu. Přilby na horské a silniční kolo se liší hlavně tím, jestli mají štítek nebo ne. Ale naprostá většina přileb na horské kolo má štítek odnímací a můžete si vybrat pro vás pohodlnější variantu. Je také velmi důležité, aby přilba nikde netlačila, ale zároveň musí dobře držet, což zajistí upínací systém přilby. Při jízdě na kole rozhodně oceníte, pokud bude přilba disponovat funkčním odvětráním.

Scroll to top