• No products in the cart.
View Cart
Subtotal:

Novinky

Cyklistika v zimě? Ano!

Patříte k těm, které ani krátké dny, chlad a nízká viditelnost nezastaví? Fandíme vám! Zvlášt v tomto období je ale potřeba zvolit kvalitní cyklistické oblečení, dostatečné osvětlení a reflexní prvky a nepodcenit přípravu.  

Předtím, než vyjedete, zkontrolujte předpověď počasí. Zní to triviálně, ale zvlášť v zimě se slunečné počasí může změnit během pár minut. V dnešní době se ale i na vývoj počasí můžete předem připravit prostřednictvím různých aplikací a pak už vás nic nezastaví. Před vyjížďkou zkontrolujte, že máte dostatek teplého oblečení a nabitý telefon!

Pokud vám tedy počasí venku hraje do karet, můžete přejít k plánování trasy. V tomto ročním období vyberte trasu, kterou znáte a nepřekvapí vás během ní například výmoly, kaluže nebo také sněžné jazyky. Nezapomeňte, že v  zimních měsících nejsou některé cesty udržovány a mohou být pokryty ledem, což může mít pro cyklistu fatální následky. Vždy tedy pečlivě vybírejte trasu, abyste si mohli užít poklidnou a bezpečnou jízdu.

Před vyjetím také zkontrolujte stav vašeho kola. Čisté kolo je základ a přestože na to po projížďce pravděpodobně nemáte chuť ani čas, nezanedbávejte ho. Při oplachu je nutné zkontrolovat základní funkce kola, které na posolené vozovce dostává opravdu zabrat. Nezapomeňte ani na rezervní duši a lepení nebo multifunkčí klíče, nikdy nevíte, kdy se vám mohou hodit.
“Neexistuje špatné počasí, jenom špatné oblečení.” Souhlasíte? V zimě byste měli dbát na výběr kvalitních materiálů, vyplatí se to. Důležité je myslet na všechny části těla a hlavně vrstvit. Myslete taky na to, že přestože teploměr ukazuje 10 stupňů, na kole se vám může zdát, že mrzne. Základem je cyklistické funkční prádlo, které vás zahřeje a odvádí pot. Na něj zvolte zimní cyklistický dres s dlouhým rukávem a případně krátkým rolákem. Přes něj si ideálně oblečte cyklistickou vestu nebo bundu, které můžete případně snadno sbalit do batohu. Na nohy dlouhé cyklsitické kalhoty,“čapáky”,a přes ně třeba ještě návleky jako ochranu před větrem a vlhkostí. Zbývají už jenom dobře izolované zimní tretry a cyklistické rukavice a na hlavu speciální čepici pod helmu!
Vidět a být viděn by se v zimě mělo stát vaší mantrou. Rozhodně investujte do kvalitních reflexních prvků a světel –  v obchodě Cyklo Elem vám rádi poradíme.  Zaměřte se na světla, která v blikacím režimu vydrží několik hodin a později je můžete snadno dobít.
Teď jste na zimní vyjížďku perfektně připraveni. V obchodě Cyklo Elem vám případně rádi poradíme nejen s vhodným vybavením, ale i s výběrem trasy!
Scroll to top